خرید خرما کبکاب بوشهر درجه یک و طبیعی با تضمین بهترین کیفیت

خرما در گروه میوه ها طبقه بندی می شود و دارای گونه های مختلفی بوده خرید خرما کبکاب بوشهر درجه یک و طبیعی با تضمین بهترین کیفیت از طریق نخلستان دارها و واسطه های خرید و فروش این میوه قابل انجام است البته شعب پخش و فروش گسترده ای در حال فعالیت هستند.

خرید خرما کبکاب بوشهر درجه یک و طبیعی با تضمین بهترین کیفیت

خرید خرما کبکاب بوشهر

خرید خرما کبکاب بوشهر خرما کبکاب از بهترین خرماهای تولیدی در جنوب کشور است و خرید خرما کبکاب بوشهر به راحتی از طریق فروشگاه های عرضه مواد غذایی قابل انجام است، و بوشهر به دلیل آب و هوای مناسب جهت کشت این محصول در زمینه تولید خرمای کبکاب شناخته شده است.

البته در زمان خرید این مدل خرما باید با ویژگیهای و خواص آن می بایست آشنا بود تا در نتیجه بتوان محصولی با کیفیت خریداری نمود، یک عدد خرمای کبکاب حداقل ده گرم و حداکثر ۱۹ گرم وزن دارد، و میزان گوشت این خرما به هسته آن تقریبا ۹۵ درصد بوده و اندازه آن به ۵ سانتی متر هم می رسد و از لحاظ رنگ تقریبا به صورت قهوه ای تیره است.

این مدل خرما از انواع خرماهای تر به شمار می آید و هر درخت آن حدود ۵۰ کیلو محصول می دهد و نخلستانهای تولید خرمای کبکاب در هر هکتار نزدیک ۱۴ تن بازدهی برداشت دارند و به طور کلی می توان گفت که از پر بازده ترین نخلهای خرما به شمار می آیند.

به دلیل کیفیت و مزه ویژه این خرما موجب شده است که سالانه ارز آوری ویژه ای از طریق صادرات آن عاید کشور شود و این خرما هم به صورت خارک قابل استفاده است و هم رطب و مراحل رشد این محصول شامل:

  1. حبابوک: نارس و سفت بوده و سبز رنگ است.
  2. کیمری: دارای رنگ سبز روشن بوده و هنوز ظاهر آن بیضی نیست.
  3. خارک: دارای رنگ زرد و طعمی گس می باشد.
  4. دمباز: نیمی از خرما خارک و نیمی رطب است.
  5. رطب: رنگ آن قهوه ای روشن و شیرینی ملایم دارد.
  6. خرما: در این مرحله خرما رسیده و قابل برداشت است.

از مرحله خارک به بعد این محصول دارای استفاده بالایی بوده و کبکاب در مرحله رطب بسیار خوش مزه و لذیذ بوده و به جرات می توان گفت که لذیذ ترین رطب نسبت به رطب سایر خرماها به شمار می آید.

از خرمای کبکاب رطب عسلی تولید می شود که بسیار پر طرفدار است برای این کار خرما را در مرحله خارک برداشته نموده و به سرخانه می رسانند تا در آن جا برسد و پس از آن رطب عسلی تولید می شود و نکته ای که در این مورد وجود دارد آن است که این مدل رطب باید سریع مصرف شود زیرا زودتر ترش می شود.

تهیه رطب به روش فوق موجب می شود که شیرینی ملایم تری داشته و به طبع بازار پسندتر است، خرمای رسیده کبکاب دارای ۱۷ درصد رطوبت بوده و از نظر طبع گرم و مرطوب می باشد و درخت آن تا ۴ متر هم ارتفاع دارد، و این دل خرما سازگاری بالایی با شرایط آب و هوایی مختلف داشته و تقریبا در تمامی مناطق جنوبی کشور قابل کشت است.

این محصول از میزان ویتامین ث، آ و ب بالایی نسبت به سایر خرماها برخوردار بوده و آهن، پتاسیم و پروتئین به نسبت بالایی نیز دارد و به دلیل فیبر بسیار بالا برای دستگاه گوارش بسیار سودمند است.

قیمت روز خرما کبکاب بوشهر

قیمت روز خرما کبکاب بوشهر خرما کبکاب بوشهر توسط اتحادیه قیمت گذاری می شود به همین دلیل قیمت روز خرما کبکاب بوشهر از طریق مراکز تعیین قیمت به صورت روزانه چه به صورت حضوری و یا آنلاین قابل استعلام و بررسی است و به دلیل بازار خرید و فروش پر رونق این خرما زمینه استعلام اینترنتی آن فراهم آمده است.

امروزه افرادی که قصد خرید رطب را داشته باشند به طور معمول رطب کبکاب تهیه می کنند زیرا نرم تر و لذیذتر بوده و به طبع به دلیل کیفیت بسیار بالا خریداران بسیاری به خود اختصاص داده است، به همین دلیل خریداران به صورت مستقیم از نخلستان داران خرید می کنند، و این محصول صادراتی از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

این خرما از بهترین خرماهای ایران است و به سه صورت، خارک، رطب و خرما استفاده می شود و محصولی استراتژیک و اقتصادی بوده و به کشورهای همسایه و کشورهای اروپایی صادر می شود.

این خرما وقتی به طور کامل رسیده باشد از طعمی شیرین، ظاهری جذاب و اندازه ای بزرگ برخوردار است به همین دلیل بسیار مشتری پسند بوده و در ضمن فراوان ترین خرمای کشت شده در ایران به شمار می آید که البته به نسبت کیفیت آن قیمتی مناسب نیز دارد.

خرما پس از برداشت در بسته های کارتونی به صورت فشرده و یا ظرفهای پلاستیکی به بازار عرضه می شود و در بسیاری از موارد از آن شیره تهیه می شود و البته باید در دمای مناسب و استاندارد نگهداری شود تا کیفیت خود را از دست ندهد.

باید در زمان خرید به این نکته توجه نمود که خرما دچار له شدگی نشده باشد و رنگ آن تغییر نکرده باشد زیرا در این صورت کیفیت خود را از دست می دهد، این مدل خرما علارقم کیفیت بسیار بالا از افزایش قیمت کمتری نسبت به سایر خرماها برخوردار است به همین دلیل این امر موجب شده با استقبال عموم مردم همراه باشد.

خاستگاه اصلی این خرما بوشهر بوده و خرماهای کشت شده در این عرض جغرافیایی از کیفیت بالایی برخوردار است و بیش از ۸۰ درصد نیاز کشور به این خرما از طریق بوشهر تامین می شود و حجم گسترده کشت خرما در بوشهر نیز کبکاب است، نکته قابل توجه در مورد این محصول آن است که پوست آن کاملا به گوشت چسبیده و این امر برای مصرف کنندگان خوشایند است.

میوه گرمسیری فوق در اوایل مرداد قابل برداشت است و از ویژگیهای این خرما آن است که استفاده از آن موجب رفع تشنگی می شود و به دلیل میزان بالای منیزیم موجب کاهش وزن و لاغری می شود و به دلیل خواص و ویتامینهای بی شمار موجب رفع خستگی و گرسنگی شده و در حفظ آرامش و از بین بردن استرس موثر است، و در رفع حساسیتهای فصلی مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده کبکاب به همراه شنبلیه موجب دفع سنگ مثانه می شود و میزان اسیدهای چرب ترانس در آن صفر بوده و میزان قند متناسب آن موجب شده است که برای افراد دیابتی نیز قابل استفاده باشد و در طب سنتی نیز بسیار به استفاده از آن سفارش شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما